Ogrody i najpopularniejsze kwiaty i krzewy

Jeśli urządzane przez nas ogrody, mają być naprawdę zachwycające, powinniśmy dobrze przemyśleć, jakie krzewy i kwiaty posadzimy. Przede wszystkim warto pomyśleć o tym, by zainwestować w rośliny, które kwitną w różnych miesiącach. Dzięki temu praktycznie przez cały okres wegetacji nasz ogród będzie kolorowy.

Jakie krzewy najczęściej zdobią nasze ogrody? Dość często są to różnego rodzaju iglaki i byliny. Krzewy iglaste zwykle sadzimy w ogrodach w wersji zminiaturyzowanej. Dość często w naszych ogrodach pojawiają się również bukszpany (idealne na żywopłot) lub berberysy. W wielu ogrodach spotkać można krzewy forsycji, które relatywnie wcześnie kwitną - na pewno każdy kojarzy krzewy z rzucającymi się w oczy żółtymi kwiatami.

A jakie kwiaty znajdziemy zwykle w naszych polskich ogrodach? Bardzo popularne są rośliny cebulowe, które kwitną wiosną. Przede wszystkim tulipany i mieczyki. Popularne są także prymule, które mają kwiaty w wielu różnych kolorach. Jeśli chodzi o kwiaty, które kwitną nieco później, to naturalnie trzeba wspomnieć o krzewach różanych - róże od lat budzą podziw w naszych ogrodnikach. Cenione są także takie kwiaty jak malwy, dalie, miniaturowe goździki, dzwonki itd.